Служба автомобільних доріг
у Хмельницькій області

» Прес-центр » новини » Через заблоковані тендери на Хмельниччині не виконуються ремонтні роботи

Через заблоковані тендери на Хмельниччині не виконуються ремонтні роботи

Цього року у Службі автомобільних доріг у Хмельницькій області склалася безпрецедентна складна ситуація із проведенням тендерних процедур. Зокрема, через недосконалу систему державних закупівель заблокованими, станом на сьогодні, є 7 тендерів на ремонт доріг в області, по Україні ця цифра складає 50.

Ремонтні роботи на ключових об’єктах, які мали розпочатись ще два місяці тому, наразі, не проводяться. Зокрема, це будівництво обходу м. Дунаївці, поточний середній ремонт автодороги М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка, що є частиною транснаціонального коридору GO Highway. Також, не ремонтуються вкрай зруйновані територіальні дороги.

Загалом, блокуються торги, оголошені Службою автодоріг, на суму 248 млн. гривень із фінансування 2019 року та на 552 млн. гривень із фінансування майбутніх періодів.

Ця вкрай абсурдна ситуація ставить під загрозу виконання запланованих ремонтів та освоєння передбаченого фінансування на 2019 рік, адже роботи із будівництва та ремонту автомобільних доріг мають сезонний характер.

Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області, як замовник, несе повну відповідальність за якість виконаних робіт, терміни їх виконання, безпечний та безперебійний рух автотранспорту, а також за ефективне та раціональне використання державних коштів. Ми захищаємо інтереси платників податків, інтереси держави і домагаємося, щоб на дорогах державного значення за кошти громадян працювали добросовісні, професійні компанії.

Потрібно наголосити, що Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області діє ВИКЛЮЧНО в рамках чинного законодавства, всі тендери, починаючи із 2016 року, проводяться у системі PROZORRO, умови відповідають законам конкуренції ринку. Всі вимоги, які прописуються у тендерній документації, обґрунтовані чинними державними стандартами та нормами.

У період із березня по червень цього року ПП «Полтавабудцентр»,  взявши участь у 4 тендерних процедурах, подало 13 скарг до Антимонопольного комітету України щодо вимоги тендерної документації.

Вимога, що відстань перевезення асфальтобетону не може перевищувати 150 км обумовлена необхідністю дотримання діючих нормативів та забезпечення відповідного гарантійного терміну безремонтної експлуатації.  Підстав для оскарження зазначеної вимоги немає як таких, адже виконати зазначену вимогу не є проблемою, так як в радіусі 150 км від місця розташування об’єкта є 11 АБЗ (як на території Хмельницької, так і сусідніх областей), із будь яким з них можна укласти угоди на постачання асфальтобетонної продукції.

Постійно діюча адміністративна колегія АМКУ з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, задовільняючи скарги ПП «Полтавабудцентр», не брала до уваги надані Службою автодоріг нормативні документи, вимоги проектно-кошторисної документації та роз’яснення. 

Так чи інакше, громадяни країни чекають реальних конструктивих рішень, чекають покращення умов проїзду автодорогами, якого ми не можемо забезпечити через вкрай невагомі аргументи компанії, яка  має досвід неякісного виконання робіт.

Прес-служба САД у Хмельницькій області