Служба автомобільних доріг
у Хмельницькій області

» Прес-центр » новини » Прем’єр-міністр України проінспектував капітальний ремонт «Тещиного язика»

Прем’єр-міністр України проінспектував капітальний ремонт «Тещиного язика»

У межах робочої поїздки до Хмельницької області Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман разом із керівником Державного агентства автомобільних доріг України Славоміром Новаком проінспектували ділянку автодороги Н-03 Житомир-Чернівці.

Високопосадовці ознайомилися із ходом капітального ремонту, у межах якого,  будується додаткова смуга на підйом на аварійно-небезпечній ділянці у с. Гуменці, більш знаної у народі як “Тещин язик”. Наразі, підрядником виконано робіт на 76,6 млн. грн. із 78 млн. грн., що виділені на 2018 рік.

Ремонтні роботи проводяться у рамках реалізації бюджетної програми «Покращення стану автомобільної дороги Житомир — Чернівці». Вони покликані не лише покращити стан дорожнього покриття, а й підвищити безпеку руху для водіїв.

«В результаті ремонту проїзна частина стала ширшою майже вдвічі і, відповідно, безпечнішою, а для відокремлення напрямків потоків та неможливості виїзду транспортного засобу на зустрічну смугу опрацьовується питання встановлення у цьому місці залізобетонного бар’єрного огородження типу «Нью Джерсі». Окрім того, по всій протяжності ділянки буде влаштовано зовнішнє освітлення та встановлено 240 дорожніх знаків», - зазначив начальник Служби автомобільних доріг, Петро Гнидюк, у ході своєї доповіді.

Заслухавши звіт щодо проведених на автошляху Н-03 робіт, Прем’єр-міністр наголосив, що пріоритетом у роботі дорожніх служб має бути максимально ефективне використання бюджетних коштів, а також дотримання найвищих стандартів безпеки дорожнього руху, аби ця ділянка дороги нарешті перестала бути такою небезпечною для водіїв.

«Ми будуємо нові дороги, роботи багато. Але про питання безпеки не можна забувати. Маємо жахливі цифри травмованих та загиблих, – сказав Володимир Гройсман.

Одночасно Глава Уряду наголосив, що безпека руху – це комплексна робота. Дороги – лише одна її складова. Інші – персональна відповідальність водія і система контролю за ситуацією на дорогах.

«Я не ставлю за мету карати людей. Але ми повинні розуміти і те, що ДТП – це, окрім іншого, перевищення швидкості і нехтування правилами дорожнього руху, – сказав Володимир Гройсман. – Має бути системний контроль і відповідальність водія. Завжди говорю: правила дорожнього руху написані кров’ю, і саме від наших рішень залежить те, наскільки безпечними будуть наші дороги. Ставлю завдання – досягти 30%-го зниження аварій, травм і смертності. Це більше тисячі врятованих життів».

Довідково: цього року у Хмельницькій області за рахунок коштів Державного дорожнього фонду проведено ремонт дороги Н-25 Городище — Рівне — Староконстантинів (окремими ділянками). Окрім цього, у межах реалізації Програми покращення стану доріг за маршрутом Львів — Тернопіль — Умань, Біла Церква — Одеса — Миколаїв на дорозі М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький- Знам’янка у межах області проводиться ремонт 11 об’єктів. Програмою покращення стану дороги Н-03 Житомир — Чернівці передбачено фінансування 8 об’єктів.

Прес-служба САД у Хмельницькій області