Служба автомобільних доріг
у Хмельницькій області

» Прес-центр » новини » У трьох районах Хмельниччини ремонтують дороги за кошти громад

У трьох районах Хмельниччини ремонтують дороги за кошти громад

В Ізяславському, Білогірському та Красилівському районах за кошти місцевих громад та районних бюджетів дорожники ремонтують дорожнє покриття автодоріг місцевого значення.

Працівниками філій ДП «Хмельницький облавтодор» виконується поточний дрібний ремонт, в межах якого на найбільш зруйнованих ділянках автодоріг асфальтобетонною сумішшю ліквідовуються деформації дорожнього покриття, відновлюється кромка проїзної частини, виконуються роботи із водовідведення, профілюються узбіччя, тощо.

Загалом, у цих трьох районах, на умовах спільного фінансування виконання дорожніх робіт передбачається провести ремонт дорожнього покриття, на суму 4,4 млн. гривень.

«Ще у жовтні 2014 року рішенням Хмельницької обласної ради була прийнята "Програма розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Хмельницькій області на 2015-2018 роки», що стало базою для розробки та прийняття районних програм. А завдяки проведеній активній роботі Служби автодоріг із кожною райдержадміністрацією та об’єднаною тергромадою по залученню коштів на ремонт доріг, маємо перші результати», - розповідає заступник начальника Служби автодоріг, Леонід Нечай.

«Зокрема, на Ізяславщині уже відремонтовано об’єктів на суму 720 тис. грн., й надалі роботи продовжуються. Також, активно ведуться ремонтні роботи на Білогірщині та Красилівщині. Підготовчі процеси тривають ще у семи районах Хмельниччини», - зазначив Леонід Євсеєвич.

За його словами, виконання ремонтних робіт відбувається на умовах співфінансування: кошти, які виділяються громадою із місцевого бюджету витрачаються для приведення в належний стан дорожнього одягу, а виконання робіт із експлуатаційного утримання автодороги, водовідведення, ремонт штучних споруд, та, частково, дорожнього одягу – фінансуються за кошти із держбюжету.

«За умов недостатнього фінансування (дорожня галузь забезпечена коштами лише на 30%) та враховуючи першочерговість виконання ремонту на головних магістралях області, звертаємось до місцевих адміністрацій, районних рад та об’єднаних громад розглянути можливість співфінансування ремонту та утримання автодоріг загального користування місцевого значення, що дозволить покращити стан під’їзних доріг до населених пунктів, підвищити безпеку руху наших громадян. Адже, законодавчі норми дають право органам місцевого самоврядування, у разі потреби, самостійно приймати рішення щодо фінансування об’єктів капітального та поточного ремонту доріг, які є складовими автомобільних доріг загального користування державного значення, як співфінансування на договірних засадах», - зауважив Леонід Нечай.

До відома: згідно Закону України від 2 червня 2015 року №491-VIII«Про внесення  змін до ст. 91 Бюджетного кодексу України щодо співфінансування ремонту доріг державного значення» передбачено розширення можливих напрямків використання видатків місцевих бюджетів.

З урахуванням вказаних змін передбачається, що до видатків, які можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів, належать видатки на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, а також капітальний та поточний ремонт вулиць і доріг населених пунктів та інших доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення (як співфінансування на договірних засадах). 

 

Прес-служба САД у Хмельницькій області