УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області

» Прес-центр » новини » Заява про екологічні наслідки діяльності

Заява про екологічні наслідки діяльності

Об'єктом капітального ремонту є ділянка автомобільної дороги (М-12) Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка (через Вінницю) км 270+000 – км 275+620. Автомобільна дорога М-12 є міжнародною дорогою загального користування державного значення. В адміністративному відношенні ділянка розташована в межах Хмельницького району Хмельницької області. На даній ділянці проведення капітального ремонту автомобільна дорога проходить поза межами населених пунктів.

Загальний напрямок траси з півдня на північ. По ділянці здійснюється рух легкового, автобусного і вантажного автомобільного транспорту.

Інтенсивність руху в транспортних одиницях на даній ділянці на теперішній час становить 3767 авт./добу, що відповідає 6350 авт./добу приведених до легкового автомобіля. Розрахункова перспективна інтенсивність руху автомобільного транспорту на 2040 рік у транспортних одиницях складає 8287 авт./добу, що відповідає 13969 авт./добу приведених до легкового автомобіля.

Ділянка автодороги, що підлягає капітальному ремонту відноситься до II технічної категорії. Будівельна довжина ділянки складає 5,62 км. На всій довжині траса дороги прокладена по осі існуючої автомобільної дороги.

Характеристика дороги наступна: категорія дороги – IІ; розрахункова швидкість – 90 км/год; кількість смуг руху – 2; ширина смуги руху – 3,75 м; ширина узбіччя – 3,75 м (в т. ч. зупиночна смуга разом з укріпленою смугою шириною 3,00 м); найбільший поздовжній похил – 35 ‰; найменший радіус кривих у плані – 500 м; тип дорожнього одягу – капітальний; навантаження на вісь – 115 кН.

На даній ділянці дороги розташовані: шляхопровід через залізницю довжиною 57,70 м, шляхопровід через автомобільну дорогу довжиною 75,70 м та мостовий перехід через р. Південний Буг довжиною 39,84 м.

При розробці проекту була врахована позиція громадськості та вимоги органів місцевого самоврядування.

З точки зору впливу на соціальне середовище регіону, капітальний ремонт автодороги має позитивний вплив, тому що сприяє підвищенню рівня безпеки на перегоні та, як наслідок, зниженню рівня ДТП.

Заходи, спрямовані на зменшення негативного впливу на довкілля від капітального ремонту та експлуатації автомобільної дороги стосуються запобігання дії зсувів і ерозії ґрунту, що втілюється укріпленням систем водовідводу для поверхневих вод, облаштуванням дренажної системи; скорочення викидів у атмосферне повітря – виконується належний контроль за дотриманням технології робіт, вирівнювання горизонтального профілю для забезпечення рівномірного руху.

Проектними рішеннями передбачено запобігання надходження забруднюючих речовин до водного середовища через забруднення ґрунту, недопущення негативних змін гідрологічного середовища.

Вплив проектованого об'єкту на довкілля буде обмежений шумом та забрудненням повітря пилом та аерозольними викидами двигунів внутрішнього згоряння. Для виконання розрахунків кількості викидів забруднюючих речовин автомобільним транспортом були використані дані про інтенсивність руху автотранспорту відповідно до завдання на розробку матеріалів ОВНС.

Аналіз результатів розрахунку забруднення повітряного басейну викидами показав, що перевищення санітарних норм на межі захисної смуги та в зоні житлової забудови відсутні по всіх інгредієнтах з урахуванням фону.

Конструкції дорожнього одягу не передбачають застосування токсичних матеріалів; для зменшення пилоутворення у випадках виїзду транспортних засобів на узбіччя дороги проектом передбачено його укріплення. Ці та інші заходи прийняті для забезпечення охорони навколишнього природного середовища.

Внаслідок капітального ремонту ділянки автомобільної дороги державного значення М-12 будуть поліпшені транспортно-експлуатаційні показники роботи дорожніх транспортних засобів, знизиться собівартість перевезення вантажів та пасажирів і час перебування їх у дорозі, забезпечиться максимальна безпека та зручність руху.

Проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт автомобільної дороги розроблена у відповідності до чинних в Україні нормативних документів в галузі дорожнього будівництва. Передбачені проектом заходи нейтралізують негативний вплив автодороги.

Таким чином, капітальний ремонт та експлуатація ділянки км 270+000 – км 275+620 автомобільної дороги  Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам'янка (через Вінницю) не матиме негативного впливу на стан навколишнього середовища Хмельницької області.

 

Замовник проекту

 

Генпроектувальник

Служба автомобільних доріг

у Хмельницькій області

 

ТОВ"ВІАКОН УКРАЇНА"